Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Nie. Ogłoszenie upadłości jest jednocześnie momentem, w którym zawieszeniu (a następnie umorzeniu) z mocy prawa ulegają wszystkie toczące się postępowania egzekucyjne. Po zawieszeniu egzekucji komornik nie zajmuje już wynagrodzenia (zajęcie ustanawia syndyk), a wszystkie zgromadzona na rachunku komornika pieniądze, które dotychczas nie zostały rozdysponowane na rzecz wierzycieli, podlegają przekazaniu do masy upadłości.
Tak, po upadłości konsumenckiej nadal możliwe jest pracowanie. Upadłość konsumencka oznacza, że dana osoba została uznana przez sąd za niewypłacalną i nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań finansowych. Nie ma jednak żadnych przepisów prawnych, które zabraniałyby osobie, która przeszła przez upadłość konsumencką, podejmowania zatrudnienia.
Jednym słowem – pozytywnie. Wszczęcie postępowania upadłościowego to droga do odzyskania kontroli nad swoimi finansami i wytyczenie jasnego horyzontu zakończenia dotychczasowych kłopotów.
Przede wszystkim spokój, poczucie kontroli oraz jasny horyzont, w którym dotychczasowe problemy finansowe się skończą. Najważniejsze jest to, że postępowanie upadłościowe powoduje, natychmiastowe wstrzymanie egzekucji oraz wymagalności długów. A to znaczy, że z dnia na dzień odzyskasz spokój.
Chcesz wiedzieć więcej?
Więcej artykułów na temat upadłości konsumenckiej, restrukturyzacji i zmniejszania długów znajdziesz klikając poniżej.
Postaramy się rozwiązać nawet najbardziej zawiłą sprawę.
Działamy z kompetentnym prawnikiem, który jest również syndykiem. Zna się na skomplikowanych przepisach prawa, dzięki czemu może znaleźć wiele rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb klienta.