Czy upadłość konsumencka ma sens?

Oczywiście. Pytanie tylko, czy jest ona optymalnym rozwiązaniem w danej sytuacji. Upadłość konsumencka, jak każda z instytucji prawa, została uregulowana w oparciu o konkretne założenia i w ich ramach będzie się sprawdzać najlepiej. Procedura upadłości konsumenckiej przyniesie spektakularny skutek w sytuacji, gdy wszystkie zadłużenia, bez względu na ich wysokość, zostaną umorzone pomimo wyłącznie symbolicznej ich spłaty. Nie oznacza to jednak, że tylko w takich przypadkach upadłość konsumencka ma sens.

place-name sign, bankruptcy, insolvency-96612.jpg

Celem tego postępowania jest przecież całościowe uregulowanie kwestii zobowiązań albo innymi słowy ich usunięcie. W przypadku kiedy stare kredyty finansowane są z nowych pożyczek lub kiedy trudno jest „związać koniec z końcem” – upadłość konsumencka może być odpowiedzią na zaistniałe problemy.

Z procedury upadłościowej można skorzystać w każdym momencie. Nie jest istotne czy problemy widać dopiero na horyzoncie, czy też toczą się już postępowania komornicze lub zostały one przeprowadzone, majątek sprzedany, a długi pozostały. W każdym z tych momentów upadłość konsumencka ma sens i można ją przeprowadzić z korzyścią dla siebie!

Zadzwoń
79 75 42 411
Napisz e-mail info@zmniejszamydlugi.pl

Zgłoś się wypełniając formularz kontaktowy

    Dowiedz się więcej

    Przeczytaj inne artykuły na temat upadłości konsumenckiej, aby wiedzieć więcej na ten temat.

    × Skontaktuj się przez What'sApp