Upadłość konsumencka w Jeleniej Górze – na czym polega?

Upadłość konsumencka w Jeleniej Górze to procedura prawna, która umożliwia osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej (czyli konsumentom) uzyskanie zwolnienia z długów, jeśli nie są one w stanie ich opłacać. Upadłość konsumencka w Jeleniej Górze może być ogłoszona przez jeleniogórski sąd, jeśli spełnione są określone warunki, takie jak:

 1. Dłużnik nie jest w stanie spłacić swoich długów w terminie.
 2. Dłużnik nie posiada majątku, który można byłoby zająć w celu spłaty długów (choć wiemy że to niekonieczne).
 3. Dłużnik nie ukrywa lub nie zbywa swojego majątku w celu uniknięcia spłaty długów.
 4. Dłużnik nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich lat lub jeśli ją prowadził, to nie było to działalnością gospodarczą w rozumieniu prawa (niekoniecznie, ale jeśli jesteś przedsiębiorcą, to znamy inne możliwości!).

Jak upadłość konsumencka wpłynie na moje życie?

Przeczytaj koniecznie klikając w przycisk obok

Aby ogłosić upadłość konsumencką w Jeleniej Górze, dłużnik musi złożyć w sądzie odpowiedni wniosek oraz przedstawić dokumenty potwierdzające brak możliwości spłaty długów. Sąd zajmuje się rozpatrzeniem wniosku i jeśli warunki ogłoszenia upadłości zostaną spełnione, ogłasza upadłość konsumencką dłużnika. Wierzyciele nie będą mogli dochodzić swoich roszczeń, a dłużnik zostanie zwolniony z długów, których nie był w stanie spłacić. Komornik, jeśli jesteś nim obciążony, zostanie wstrzymany, wszelkie sprawy na etapie windykacji powinny zostać wstrzymane, kredyty, pożyczki, czynsze, rachunki – wszelkie zadłużenia w wyniku umiejętnego złożenia wniosku o upadłość zostaną wstrzymane.

mortgage, crashed, eviction-7287442.jpg

Przy skorzystaniu z naszej kancelarii nie musisz obawiać się, że w jakikolwiek sposób będziesz uczestniczyć w rozprawach sądowych. Wszelkie formalności w profesjonalny sposób załatwimy za Ciebie. Również będziesz bezpieczny w każdej sferze – czy to błędów formalnych lub innych błędów, popełnianych przez niedoświadczone osoby.

Nasz doradca restrukturyzacyjny, który jednocześnie pełni funkcję syndyka na wniosek sądu, który również jest renomowanym prawnikiem (co nie jest już takie oczywiste w Jeleniej Górze, ponieważ licencję doradcy restrukturyzacyjnego można uzyskać nie będąc prawnikiem!) przygotuje cały proces upadłości konsumenckiej tak, abyś zyskał jak najwięcej i jak najmniej stracił, o ile stracisz.


Jeśli chcesz uzyskać informacje dotyczące upadłości konsumenckiej w Jeleniej Górze, najlepiej skontaktować się z nami, specjalizujemy się w tego rodzaju sprawach. Realizujemy dziesiątki spraw rocznie, a liczba ta wciąż rośnie a upadłość konsumencka w Jeleniej Górze jest coraz bardzo bardziej popularna. Korzyści ze skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego w Jeleniej Górze jest tak wiele, że trudno je wymienić.

Zadzwoń do nas 797 542 411 lub zgłoś się przez formularz kontaktowy, a oddzwonimy. Porozmawiamy, przeanalizujemy i pomożemy.

  Sprawdź koniecznie inne nasze porady

  Na stronie „Porady” dowiesz się między innymi dlaczego upadłość konsumencka jest korzystna, jak zgłosić upadłość konsumencką i wiele innych.

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  × Skontaktuj się przez What'sApp